Vishay/Dale TNPW120639R2BEEA
TNPW120639R2BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120639R2BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 39.2 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120639R2BEEA.pdf
Availability of TNPW120639R2BEEA
QUANTITY
TNPW120639R2BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120639R2BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120639R2BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120639R2BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120639R2BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120639R2BEEA Details Description
Related parts for TNPW120639R2BEEA
FUSE BOARD MOUNT 10A 125VAC/VDC datasheet.pdf
SWITCHLOCK DP 4A SOLDER LUG 125V datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 10POS SNGL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV PHVOLT 8DIP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLG 18P ASSY KY OPTN A W/SL datasheet.pdf
HD-I 5SMPO070F100F LEADMAKER datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf