Vishay/Dale TNPW12063K40BEEA
TNPW12063K40BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12063K40BEEA
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12063K40BEEA.pdf
Availability of TNPW12063K40BEEA
QUANTITY
TNPW12063K40BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12063K40BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12063K40BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12063K40BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW12063K40BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12063K40BEEA Details Description
Related parts for TNPW12063K40BEEA
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT 2.5MM TIN datasheet.pdf
COD STIFT 5 TU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 560 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 630V AXIAL datasheet.pdf