Vishay/Dale TNPW12063K70BEEA
TNPW12063K70BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12063K70BEEA
Brief Description
RES SMD 3.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12063K70BEEA.pdf
Availability of TNPW12063K70BEEA
QUANTITY
TNPW12063K70BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12063K70BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12063K70BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12063K70BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW12063K70BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12063K70BEEA Details Description
Related parts for TNPW12063K70BEEA
CONN RCPT 40POS DL .050 VERT SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 8POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 460MA 490 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG BLUE 1000' datasheet.pdf