Vishay/Dale TNPW1206432RBEEN
TNPW1206432RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206432RBEEN
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206432RBEEN.pdf
Availability of TNPW1206432RBEEN
QUANTITY
TNPW1206432RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206432RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1206432RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206432RBEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW1206432RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206432RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1206432RBEEN
CLAMP VINYL-DIPPED 7/16X3/8" datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS VERT .05" GOL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf