Vishay/Dale TNPW12064K53BEEA
TNPW12064K53BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12064K53BEEA
Brief Description
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12064K53BEEA.pdf
Availability of TNPW12064K53BEEA
QUANTITY
TNPW12064K53BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12064K53BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12064K53BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12064K53BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW12064K53BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12064K53BEEA Details Description
Related parts for TNPW12064K53BEEA
RES SMD 3 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.13"L X 2.25"W datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.93V SOT23-6 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
14A 8SOIC EXP MTL NON INV W/ENAB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
1" RESIN FIBERGLASS SLEEVING datasheet.pdf
SENSOR SECURITY MAGNETIC 2" datasheet.pdf