Vishay/Dale TNPW1206523RBEEA
TNPW1206523RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206523RBEEA
Brief Description
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206523RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206523RBEEA
QUANTITY
TNPW1206523RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206523RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206523RBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206523RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206523RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206523RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206523RBEEA
IDC CABLE - MSR26A/MC26G/MSR26A datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DEVICE SERVER EMBEDDED 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 20AWG .156 YELLOW datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 28POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/SKT WALL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf