Vishay/Dale TNPW1206549KBEEA
TNPW1206549KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206549KBEEA
Brief Description
RES SMD 549K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206549KBEEA.pdf
Availability of TNPW1206549KBEEA
QUANTITY
TNPW1206549KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206549KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206549KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)549k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206549KBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206549KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206549KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206549KBEEA
IC OPAMP VFB 8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN RING STR 3/0AWG 1/2" ORANGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 360 OHM 16SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR DC OUT 10A 4-32VDC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
IC FRAM 2MBIT 40MHZ 8TDFN datasheet.pdf