Vishay/Dale TNPW1206604RBEEA
TNPW1206604RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206604RBEEA
Brief Description
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206604RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206604RBEEA
QUANTITY
TNPW1206604RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206604RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206604RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206604RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206604RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206604RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206604RBEEA
RES ARRAY 15 RES 2.2K OHM 1506 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC RCVR IF/BASEBAND 16B 81LGA datasheet.pdf
FUSE AUTO 30A 58VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf