Vishay/Dale TNPW1206620RBEEN
TNPW1206620RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206620RBEEN
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206620RBEEN.pdf
Availability of TNPW1206620RBEEN
QUANTITY
TNPW1206620RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206620RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1206620RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206620RBEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW1206620RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206620RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1206620RBEEN
CER RESONATOR 10.00MHZ datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
RING TERM NON INS 8AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A 26QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
STAR 2" A CRS LS 25 PER PKG datasheet.pdf