Vishay/Dale TNPW1206626RBEEA
TNPW1206626RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206626RBEEA
Brief Description
RES SMD 626 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206626RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206626RBEEA
QUANTITY
TNPW1206626RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206626RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206626RBEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)626
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206626RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206626RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206626RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206626RBEEA
TVS DIODE 5.5VWM 10.8VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CBL 25PS 0.5MM JMPR TYPE A 1.18" datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
RES 59 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODES 5VWM 15VC SC75-3GW datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 6POS R/A TIN datasheet.pdf