Vishay/Dale TNPW12066K81BEEA
TNPW12066K81BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12066K81BEEA
Brief Description
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12066K81BEEA.pdf
Availability of TNPW12066K81BEEA
QUANTITY
TNPW12066K81BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12066K81BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12066K81BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12066K81BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW12066K81BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12066K81BEEA Details Description
Related parts for TNPW12066K81BEEA
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1.5A 400V DF datasheet.pdf
FILTER SAW RF 1220MHZ SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
QK DISC UNIV MAT TRIM KIT 42"X30 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST 10A 120V datasheet.pdf