Vishay/Dale TNPW120675K9BEEA
TNPW120675K9BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120675K9BEEA
Brief Description
RES SMD 75.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120675K9BEEA.pdf
Availability of TNPW120675K9BEEA
QUANTITY
TNPW120675K9BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120675K9BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120675K9BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120675K9BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120675K9BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120675K9BEEA Details Description
Related parts for TNPW120675K9BEEA
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 1206 datasheet.pdf
FILTER PERFORM SNAP-IN INLET 12A datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONTROL PROC VOLTAGE OUT 85-250V datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10POS SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 53 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf