Vishay/Dale TNPW1206845RBEEN
TNPW1206845RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206845RBEEN
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206845RBEEN.pdf
Availability of TNPW1206845RBEEN
QUANTITY
TNPW1206845RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206845RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1206845RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206845RBEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW1206845RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206845RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1206845RBEEN
FUSE BOARD MNT 750MA 32VAC 63VDC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 30A D2PAK datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RGSTR, BI-DIRECT SGL 16SOIC datasheet.pdf
ELECTRODE ASSY HASTELLOY C datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 30MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 305MA 1.6 OHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS PNL MNT PIN datasheet.pdf