Vishay/Dale TNPW120690R9BEEA
TNPW120690R9BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120690R9BEEA
Brief Description
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120690R9BEEA.pdf
Availability of TNPW120690R9BEEA
QUANTITY
TNPW120690R9BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120690R9BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120690R9BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120690R9BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120690R9BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120690R9BEEA Details Description
Related parts for TNPW120690R9BEEA
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD523 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DELAY LINE 12NS 8DIP datasheet.pdf
FUSE 45A 150V UL FERRULE datasheet.pdf
TEMP CONTROL MOD 2 ANALOG 2 SS datasheet.pdf
60729-5 ANVIL datasheet.pdf
RES 89.8 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
2 X 10 POS MALE VERT BOARD MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf