Vishay/Dale TNPW1206931KBEEA
TNPW1206931KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206931KBEEA
Brief Description
RES SMD 931K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206931KBEEA.pdf
Availability of TNPW1206931KBEEA
QUANTITY
TNPW1206931KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206931KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206931KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206931KBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206931KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206931KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206931KBEEA
IC REG LDO 3.3V 0.25A TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH KNOB STRGHT 0.5" BLACK datasheet.pdf
LED PRISM BI-LVL GRN,YLW SMD datasheet.pdf
MCU ZIGBEE 32BIT 2.4G 56-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
RES 360 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 3.579545 MHZ SMD datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
AB 4C 4#8 SKT RECP datasheet.pdf
32-Channel, 3 V/5 V, Single-Supply, 14-Bit, Voltage Output DAC IC datasheet.pdf