Vishay/Dale TNPW12069K09BEEA
TNPW12069K09BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12069K09BEEA
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12069K09BEEA.pdf
Availability of TNPW12069K09BEEA
QUANTITY
TNPW12069K09BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12069K09BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12069K09BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12069K09BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW12069K09BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12069K09BEEA Details Description
Related parts for TNPW12069K09BEEA
MODULE PWR ENT 5A MED 250V SW datasheet.pdf
SURGE SUPP THYRISTOR 66V TO-92 datasheet.pdf
ADAPTER RJ45-9POS MALE DB BLACK datasheet.pdf
IC 8BIT PRIORITY ENCODER 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 150V 15A TO-3P datasheet.pdf
HEAVY DUTY TIE 12.1"L 120LB BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf