Vishay/Dale TNPW12069K53BEEA
TNPW12069K53BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12069K53BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12069K53BEEA.pdf
Availability of TNPW12069K53BEEA
QUANTITY
TNPW12069K53BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12069K53BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12069K53BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12069K53BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW12069K53BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12069K53BEEA Details Description
Related parts for TNPW12069K53BEEA
BUNDLE ATMEGA1281V/RF212 TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H R/A datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf