Vishay/Dale TNPW1210100KBEEA
TNPW1210100KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210100KBEEA
Brief Description
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210100KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210100KBEEA
QUANTITY
TNPW1210100KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210100KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210100KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210100KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210100KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210100KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210100KBEEA
IC 8051 MCU 16K FLASH 28MLP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 3000PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
IC CTRLR CMOS SERIAL 28-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN SMD BKWY HDR TIN 20POS datasheet.pdf
GDT 600V 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf