Vishay/Dale TNPW1210107RBEEA
TNPW1210107RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210107RBEEA
Brief Description
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210107RBEEA.pdf
Availability of TNPW1210107RBEEA
QUANTITY
TNPW1210107RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210107RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210107RBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210107RBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210107RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210107RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210107RBEEA
Connector Receptacle 82 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRI-STATE 8DIP datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
HD-I SPARE PARTS KIT datasheet.pdf
ASSEMBLY datasheet.pdf
MOD ARM CORTEX-A9 491NFBGA datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 1.2KV RADIAL datasheet.pdf