Vishay/Dale TNPW1210118KBEEN
TNPW1210118KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210118KBEEN
Brief Description
RES SMD 118K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210118KBEEN.pdf
Availability of TNPW1210118KBEEN
QUANTITY
TNPW1210118KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210118KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210118KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210118KBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210118KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210118KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210118KBEEN
EVAL BOARD CS4272 STEREO CODEC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS DL R/A 2MM GOLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 165CABGA datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
PDT SUREPUNCH PRO datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 125V datasheet.pdf