Vishay/Dale TNPW1210121KBEEN
TNPW1210121KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210121KBEEN
Brief Description
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210121KBEEN.pdf
Availability of TNPW1210121KBEEN
QUANTITY
TNPW1210121KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210121KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210121KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210121KBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210121KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210121KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210121KBEEN
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.6A 101 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM3405 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 365 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf