Vishay/Dale TNPW121012K0BEEA
TNPW121012K0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121012K0BEEA
Brief Description
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121012K0BEEA.pdf
Availability of TNPW121012K0BEEA
QUANTITY
TNPW121012K0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121012K0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW121012K0BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121012K0BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW121012K0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121012K0BEEA Details Description
Related parts for TNPW121012K0BEEA
RES SMD 348 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 37K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf