Vishay/Dale TNPW1210143KBEEA
TNPW1210143KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210143KBEEA
Brief Description
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210143KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210143KBEEA
QUANTITY
TNPW1210143KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210143KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210143KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210143KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210143KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210143KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210143KBEEA
RES 200 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 700MHZ 8UMAX datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 1A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 4POS datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/SLOT/CAP datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
DSUB 9 M SOD G50 NM SS datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES 150 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf