Vishay/Dale TNPW1210158RBEEN
TNPW1210158RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210158RBEEN
Brief Description
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210158RBEEN.pdf
Availability of TNPW1210158RBEEN
QUANTITY
TNPW1210158RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210158RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210158RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210158RBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210158RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210158RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210158RBEEN
IC RESET MPU LP SOT23-5 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR 8SOIC DUAL OPAMPS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
ANT PHANTOM UHF 450-470 3.4" BK datasheet.pdf
MIDPIECE FOR FFA.2S. datasheet.pdf
PMODTMP2 THERMOMETER/THERMOSTAT datasheet.pdf
2' POWER CORD ADAPTER 5-pack datasheet.pdf
22AWG 20C 300V FOIL/BRAID MPPE datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf