Vishay/Dale TNPW1210160RBEEA
TNPW1210160RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210160RBEEA
Brief Description
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210160RBEEA.pdf
Availability of TNPW1210160RBEEA
QUANTITY
TNPW1210160RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210160RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210160RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210160RBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210160RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210160RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210160RBEEA
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 33A TO220FP datasheet.pdf
RES 6.80 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR OV7710 IMAGE SE datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SNAP-IN PANEL MNT SW SGL POLE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
635 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
FG IP67 COVER MS46-1215 SINGLE datasheet.pdf
STRIPPING ASSEMBLY datasheet.pdf
CELLULAR ROUTER GLOBAL WR41 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf