Vishay/Dale TNPW1210178KBEEN
TNPW1210178KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210178KBEEN
Brief Description
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210178KBEEN.pdf
Availability of TNPW1210178KBEEN
QUANTITY
TNPW1210178KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210178KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210178KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210178KBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210178KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210178KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210178KBEEN
ROUND SPACER M3 PVC 1/4" datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 856 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC datasheet.pdf
OSC SO 212.5000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf