Vishay/Dale TNPW121017K4BEEA
TNPW121017K4BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121017K4BEEA
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121017K4BEEA.pdf
Availability of TNPW121017K4BEEA
QUANTITY
TNPW121017K4BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121017K4BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW121017K4BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121017K4BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW121017K4BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121017K4BEEA Details Description
Related parts for TNPW121017K4BEEA
RES 7.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 130 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
NEUTRAL-WHITE COB datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CERAMIC FILTER datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 14POS SLDR RED datasheet.pdf