Vishay/Dale TNPW1210180KBEEA
TNPW1210180KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210180KBEEA
Brief Description
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210180KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210180KBEEA
QUANTITY
TNPW1210180KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210180KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210180KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210180KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210180KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210180KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210180KBEEA
ELECTRONIC HOUSING PCB INSERTION datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 12PF 150V 0606 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT SKT datasheet.pdf