Vishay/Dale TNPW121018K7BEEA
TNPW121018K7BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121018K7BEEA
Brief Description
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121018K7BEEA.pdf
Availability of TNPW121018K7BEEA
QUANTITY
TNPW121018K7BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121018K7BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW121018K7BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121018K7BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW121018K7BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121018K7BEEA Details Description
Related parts for TNPW121018K7BEEA
HEX STANDOFF 8-32 ALUMINUM 3/8" datasheet.pdf
IC CODEC 2ADC/8DAC 24BIT 52MQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
500VAC T D MIDGET 1.12A W TABS datasheet.pdf
LM 5.08/135/18 BK datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf