Vishay/Dale TNPW1210191RBEEA
TNPW1210191RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210191RBEEA
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210191RBEEA.pdf
Availability of TNPW1210191RBEEA
QUANTITY
TNPW1210191RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210191RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210191RBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210191RBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210191RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210191RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210191RBEEA
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC RELAY/LOAD DRVR 8CHAN 20-TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP BCD T/H 42V datasheet.pdf
IC FPGA 157 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 109K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.53M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 450V C0G 0805 datasheet.pdf
PAPER REEL SHAFT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf