Vishay/Dale TNPW12101K07BEEA
TNPW12101K07BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101K07BEEA
Brief Description
RES SMD 1.07K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101K07BEEA.pdf
Availability of TNPW12101K07BEEA
QUANTITY
TNPW12101K07BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101K07BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12101K07BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101K07BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW12101K07BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101K07BEEA Details Description
Related parts for TNPW12101K07BEEA
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 24SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
OSCILLATOR PROG 1.8V +-20PPM SMD datasheet.pdf
LED CBI INC 5MM YLW WATER CLEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 151K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf