Vishay/Dale TNPW12101K33BEEA
TNPW12101K33BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101K33BEEA
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101K33BEEA.pdf
Availability of TNPW12101K33BEEA
QUANTITY
TNPW12101K33BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101K33BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12101K33BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101K33BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW12101K33BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101K33BEEA Details Description
Related parts for TNPW12101K33BEEA
VARISTOR 640V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
FUMEABSORBER ARTICULATING 115ESD datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 51 OHM 14SOIC datasheet.pdf
SQ BUTTON W/ LED FOR PBS datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf