Vishay/Dale TNPW12101K65BEEA
TNPW12101K65BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101K65BEEA
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101K65BEEA.pdf
Availability of TNPW12101K65BEEA
QUANTITY
TNPW12101K65BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101K65BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12101K65BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101K65BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW12101K65BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101K65BEEA Details Description
Related parts for TNPW12101K65BEEA
CONN HEADER 6POS 3.96MM STR TIN datasheet.pdf
LABEL LSR POLY WHT 2.00 X 0.50" datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
MEMORY CARD MINISD 128MB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.35A 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf