Vishay/Dale TNPW12101M21BEEN
TNPW12101M21BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101M21BEEN
Brief Description
RES SMD 1.21M OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101M21BEEN.pdf
Availability of TNPW12101M21BEEN
QUANTITY
TNPW12101M21BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101M21BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12101M21BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101M21BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW12101M21BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101M21BEEN Details Description
Related parts for TNPW12101M21BEEN
CONN HEADER 50POS 6.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BKWY 03CKT datasheet.pdf
ANT&ENCLOSURE 19DBI 8" RMMCX datasheet.pdf
IC HOT SWAP CONTROL DUAL 16MSOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 157MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
SR BTS WW CS 6 ASY C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
24-Bit, 96 kHz Stereo DAC with Volume Control  IC datasheet.pdf