Vishay/Dale TNPW12101M27BEEN
TNPW12101M27BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101M27BEEN
Brief Description
RES SMD 1.27M OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101M27BEEN.pdf
Availability of TNPW12101M27BEEN
QUANTITY
TNPW12101M27BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101M27BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12101M27BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101M27BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW12101M27BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101M27BEEN Details Description
Related parts for TNPW12101M27BEEN
FIXED IND 100UH 110MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
SURGE SUPPRESSOR 24VAC 1.5A datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.4A SOT223 datasheet.pdf
TRF7904RGPT datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 900MA 260 MOHM datasheet.pdf
TOWER SYSTEM KIT MCF51AG datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 50COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC RLLR LVR datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf