Vishay/Dale TNPW12101M65BEEA
TNPW12101M65BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101M65BEEA
Brief Description
RES SMD 1.65M OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101M65BEEA.pdf
Availability of TNPW12101M65BEEA
QUANTITY
TNPW12101M65BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101M65BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12101M65BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101M65BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW12101M65BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101M65BEEA Details Description
Related parts for TNPW12101M65BEEA
CAP CER 470PF 2KV NP0 1825 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf