Vishay/Dale TNPW12101M80BEEA
TNPW12101M80BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101M80BEEA
Brief Description
RES SMD 1.8M OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101M80BEEA.pdf
Availability of TNPW12101M80BEEA
QUANTITY
TNPW12101M80BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101M80BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW12101M80BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101M80BEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW12101M80BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101M80BEEA Details Description
Related parts for TNPW12101M80BEEA
BATTERY PACK NICAD 7.2V 4400MAH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 1.7A 4-DIP datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 275V 4A TO-220 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Bottom Entry datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 3.16 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf