Vishay/Dale TNPW1210205KBEEA
TNPW1210205KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210205KBEEA
Brief Description
RES SMD 205K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210205KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210205KBEEA
QUANTITY
TNPW1210205KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210205KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210205KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210205KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210205KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210205KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210205KBEEA
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
JFET N-CH 40V 250MW SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4KX9 15NS 64QFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.81MM datasheet.pdf