Vishay/Dale TNPW1210210RBEEN
TNPW1210210RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210210RBEEN
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210210RBEEN.pdf
Availability of TNPW1210210RBEEN
QUANTITY
TNPW1210210RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210210RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210210RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210210RBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210210RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210210RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210210RBEEN
LED 14-SEG 2DIG CC YLW RHDP .54" datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 92POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 9V datasheet.pdf
FILTER FEEDTHROUGH AC 32A Y2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
WAH35 ANGLE HEAD FOR WBTS35L3 datasheet.pdf
RES 0.422 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf