Vishay/Dale TNPW121024K9BEEN
TNPW121024K9BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121024K9BEEN
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121024K9BEEN.pdf
Availability of TNPW121024K9BEEN
QUANTITY
TNPW121024K9BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121024K9BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW121024K9BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121024K9BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW121024K9BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121024K9BEEN Details Description
Related parts for TNPW121024K9BEEN
TVS DIODE 64VWM 103VC SMA datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 250A 1210 datasheet.pdf
FUSE CERM 10A 250VAC 150VDC 5X20 datasheet.pdf
IC STEREO AUDIO CODEC 80-BGA datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SPLICE,SOLIS BUTT HT 16-14AWG datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP MICA 18PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 6.8K OHM 10% 0805 datasheet.pdf