Vishay/Dale TNPW121027K0BEEA
TNPW121027K0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121027K0BEEA
Brief Description
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121027K0BEEA.pdf
Availability of TNPW121027K0BEEA
QUANTITY
TNPW121027K0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121027K0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW121027K0BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)