Vishay/Dale TNPW1210280KBEEN
TNPW1210280KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210280KBEEN
Brief Description
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210280KBEEN.pdf
Availability of TNPW1210280KBEEN
QUANTITY
TNPW1210280KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210280KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210280KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210280KBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210280KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210280KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210280KBEEN
CONN HEADR BRKWAY .100 31POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
FIXED IND 16NH 700MA 170 MOHM datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.12"L X 4.22"W datasheet.pdf
RES 1.02 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
CAP POLYMER 82UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 9V datasheet.pdf
CARD GUIDE PRESS NYL 9" BLACK datasheet.pdf