Vishay/Dale TNPW1210330KBEEA
TNPW1210330KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210330KBEEA
Brief Description
RES SMD 330K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210330KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210330KBEEA
QUANTITY
TNPW1210330KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210330KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210330KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210330KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210330KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210330KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210330KBEEA
CAP FILM 0.22UF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS PIN datasheet.pdf
NEWT SBC CABLING KIT datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 5W T18 datasheet.pdf