Vishay/Dale TNPW12103K65BEEN
TNPW12103K65BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12103K65BEEN
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12103K65BEEN.pdf
Availability of TNPW12103K65BEEN
QUANTITY
TNPW12103K65BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12103K65BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12103K65BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12103K65BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW12103K65BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12103K65BEEN Details Description
Related parts for TNPW12103K65BEEN
RES SMD 180K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 33.868MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 56POS .156 GRN datasheet.pdf
IC AUDIO/VIDEO SWIT DUAL 48TQFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
RES 68.0K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DF11 .ABDBFJ25C0.0014.02 2.5A datasheet.pdf
DESIGN ENGR FILM TAPE KIT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 500' datasheet.pdf
MODULE FEMALE 1POS SCREW datasheet.pdf
IC PWR/BATTERY MGMT 155DSBGA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10V 100MA SC59 datasheet.pdf