Vishay/Dale TNPW1210430KBEEA
TNPW1210430KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210430KBEEA
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210430KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210430KBEEA
QUANTITY
TNPW1210430KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210430KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210430KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210430KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210430KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210430KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210430KBEEA
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MTR 160 CRIMPER datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 630MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 133POS GOLD datasheet.pdf