Vishay/Dale TNPW1210430KBEEN
TNPW1210430KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210430KBEEN
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210430KBEEN.pdf
Availability of TNPW1210430KBEEN
QUANTITY
TNPW1210430KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210430KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210430KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210430KBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210430KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210430KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210430KBEEN
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 250MA 7.3 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 10DFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
M32 TO 1 1/4" NPT ADAPTER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 100MW VMN2 datasheet.pdf