Vishay/Dale TNPW12104K12BEEN
TNPW12104K12BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12104K12BEEN
Brief Description
RES SMD 4.12K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12104K12BEEN.pdf
Availability of TNPW12104K12BEEN
QUANTITY
TNPW12104K12BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12104K12BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12104K12BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12104K12BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW12104K12BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12104K12BEEN Details Description
Related parts for TNPW12104K12BEEN
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TO220 datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT DPDT 4A datasheet.pdf
CAP CER 18PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC MOTOR CTLR I2C/SPI 28MLPQ datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf