Vishay/Dale TNPW12104K30BEEN
TNPW12104K30BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12104K30BEEN
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12104K30BEEN.pdf
Availability of TNPW12104K30BEEN
QUANTITY
TNPW12104K30BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12104K30BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12104K30BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12104K30BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW12104K30BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12104K30BEEN Details Description
Related parts for TNPW12104K30BEEN
RES SMD 215K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2CHAN 3ST 16-SOEIAJ datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.2A SOT223-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.75 OHM 1% 20W datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 300MA 270 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf