Vishay/Dale TNPW1210511KBEEA
TNPW1210511KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210511KBEEA
Brief Description
RES SMD 511K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210511KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210511KBEEA
QUANTITY
TNPW1210511KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210511KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210511KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210511KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210511KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210511KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210511KBEEA
CAP CER 91PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.85V 0.15A 4X2SON datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN FPC 37POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
0.50W CABLE ASSY datasheet.pdf
MKP 0.47UF 5% 850VDC DRAWING T7 datasheet.pdf