Vishay/Dale TNPW1210511RBEEA
TNPW1210511RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210511RBEEA
Brief Description
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210511RBEEA.pdf
Availability of TNPW1210511RBEEA
QUANTITY
TNPW1210511RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210511RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210511RBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210511RBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210511RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210511RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210511RBEEA
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 5.1K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
HIGH TEMPERATURE RING TONGUE TER datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 26VC POWERMITE datasheet.pdf
D4SL-N4NDA-D5 datasheet.pdf
POE+ GIGA-MINIMC, 2TX/LX-SM1310/ datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 10POS THRUHL datasheet.pdf